Вінницький форум  

Повернутись   Вінницький форум > Міський форум > Загальний

 
 
Опції теми Опції перегляду
Prev Previous Post   Next Post Next
Старий 06-10-2021, 23:33   #1
Burner
Юзер
 
Реєстрація: Oct 2021
Повідомлення: 13
За замовчуванням Чому погано горить газ. Пояснення.

Багато хто висловлював здогад про те, що газ в трубi йде розбавлений.
У мене не хоче горiти, його вдається пiдпалити з 3 разу. Полум"я коротке, шумить.
Якийсь оратор вiд газовщикiв активно доводив, що розбавляти неможиво, бо газотранспортна система єдина,
а нiмцям газ iде якiсний. Вiн же писав, що справа в тому, що падає тиск.
Навiть на вигляд i на слух це не так. А я ще й помiряв, тиск в 2 рази з копiйками вищий вiд мiн. необхiдного.

Отже, парадокс: Газ схоже йде розведений, але система не дозволяє його гнати.

У мене є його рiшення: Схоже, вдень газ iде розведений, а вночi - добрий. Правда, це здогад, який я не перевiряв, бо лiньки.
Вночi останнiх 2-3 днi я спостерiгав на конфорцi зовсiм iнше полум"я - тихе, довге(рази в 4 довше, нiж удень). Як це можуть робити? Думаю, за допомогою пiдземних резервуарiв. На жаль, я не розбирався у структурi газотранспортної системи України, так що в подробицях не скажу. Але найпростiше - резервуар на виходi i опцiонально - на входi. Не обов"язково точно на входi й виходi, але тодi деяка частина споживачiв не отримає розбавленого газу. Вдень росiйський газ закачуємо у вх. резервуари, якщо є куди, або просто не приймаємо. У систему йде розбавлений карпатський газ, доходить до всiх споживачiв. У вихiдному резервуарi росiйський газ, i з нього вiн подається нiмцям. Вночi, у 2-4 години, коли всi нормальнi люди сплять, замiсть карпатського газу в систему подається росiйський. Доходить до вихiдного резервуара i поповнює його. Власне все, такий принцип. Реалiзацiя може ускладнюватися залежно вiд розташування в системi резервуарiв, насосних станцiй i вентилiв.
Висновок - хто хоче зекономити на опаленнi чи самостiйно заправити авто метаном, берiть газ вночi, коли вiн добрий. Газгольдер з цим здорово поможе. Хоча би з камер i невеликого насоса, послiдовно пара улиток вiд ноутбука вже має вистачити. Це якщо росiяни не дороблять северний поток, i не перестануть давати свiй газ сюди взагалi.


Подробицi.
Звiдки поганий газ.
Розбавляти нiчого не треба, з карпатських родовищ газ iде з доброю домiшкою азоту - його залишки звiдти так видувають. Бо цi родовища добряче виснаженi. Шумне полум"я має означати ще й домiшку кисню. Не вибухає, бо його замало.
Що з ним робити. Змiшаний газ в принципi дуже легко детектувати - густина чистого метану(а нормальний газ десь на 95% з нього) вдвiчi менша, нiж повiтря, а азот - 0.97 повiтря. Значна домiшка азоту збiльшує густину сумiшi i вiдповiдно зменшує швидкiсть звуку в нiй. Можна спробувати зробити такого собi резонансного свистка. Його частота буде пропорцiйна швидкостi звуку. У нiмцiв уже давно стоять лiчильники калорiйностi, їм в принципi все рiвно - вони платять не за кубометр, а за гiгакалорiю, яку спожили з газу. За куб розведеного посто заплатять менше.

Про тиск.
Вiдкриєш - газ добре шумить, i запалене полум"я шумить теж. На пониженому тиску навпаки, все тихо.
Я був зробив простого водяного манометра i мiряв - тиск цiлком достатнiй по любим стандартам для господарств, i перекриває мiнiмальну норму в 2 рази з копiйками.
Трубка капельницi, залив на 40 см води. Патрубком запхана в iнсулiнову голку, застромлену в гумовий шланг вiд плити. U-колiно, прив"язане до патичка. При подачi газу з"являється рiзниця рiвнiв в гiлках, яку мiряв лiнiйкою. Все.
На жаль, пiсля витягання голки дюрочка в шлангу травила - гума не дуже. Вимкнув газ, заклеїв гумовим клеєм, норм. Я мiряв 1-2 тижнi, тиск тримався стабiльно, iнодi йшов +/- 3% вiд середнього. Здається, раз було -6%.

Простий тест калорiйностi - нагрiв води. Скiльки газу йде на кожен лiтр*градус води(= 1 кКал). В iдеалi лiтр газу дає 30 кДж(= 30 МДж/куб), а лiтр*градус води - 4.19 кДж. Тобто лiтр*градус води коштує 4.19/30=0.1397 л доброго газу. Простий тест - каструлею. Беремо величеньку каструлю, з дном 25-30 см, бажано термометр, i треба мати можливiсть записувати покази газового лiчильника. Проблема в поганому ККД нагрiвання посуду на газовiй конфорцi, звичайно вiн 0.4-0.6(вiдповiдно каструлька 2 л та виварка 20 л). Води треба вiдмiряти 1-1.5-2 л. Треба також вимiряти її початкову температуру i засiкти покази газового лiчильника. Всi побутовi газовi лiчильники мають цiну молодшої одиницi 10 л, i на тому молодщому колiщатi є десятковi подiлки, цiна кожної 1 л.
Запалюєм газ, бажано виставити середнiй, i грiємо до кипiння або поки не пiде пара(тодi вiдразу треба помiряти кiнцеву температуру). Чи просто по лiтрах газу на лiчильнику.
1.5 л води з 20 до 100 град.(кипiння) = 1.5х80=120 лiтр*градус, х0.1397 л = 16.76 л доброго газу в iдеалi.
Нех. у нас ККД 0.55, тодi буде 16.76/0.55 =30.47 л = 0.0305 куба. У скiльки разiв пiшло бiльше газу чи став менший нагрiв води, у стiльки разiв газ розведений. Цей невiдомий точно ККД заважає точно визначити калорiйнiсть газу.
Якщо зняти з конфорки залiзну кришечку, отримуєм шумний факел, придатний для гартування невеликих сталевих виробiв. На ньому ККД нагрiву каструль - 0.7 чи навить вищий. Пiдпалювати треба знизу, бо задуває сiрника.
Я пiдiбрав шайбу з отвором 8-9 мм, яка стала зверху в трубу конфорки без кришечки. Факел став тихим i високим, а ККД ще зрiс. Через те, що полум"я облизує посуд. Поставив у лiву дальню конфорку, знявши кришечку. Потiм поклав на неї ще гайку М10.
Ця штука добряче економить менi газ при приготуваннi їжi.

Як варiант(кращий) - можна використати газову колонку(ЇЇ ККД вищий, до 90%), термометр i вiдро. Спочатку наливаєш холодну воду(для точностi варто злити мимо вiдра лiтрiв 5, щоб труби остигли) замiряєш температуру. Засiкаєш покази газового лiчильника. Далi так само, газ / об"єм х рiзницю температур(тут буде десь 50-16=34 град.). Ну ще /ККД 0.9. Порiвнюєш з еталонним 0.1397 л / лiтр*градус.

Для об"єму можна зважити порожнє i повне вiдро, взяти рiзницю, 1 кг=1 л. Це набагато зручнiше, нiж вимiряти мiркою, i як правило мiрки вдома нема. З дешевими скляними китайськими градусниками з базару треба бути обережним, часто буває кака. Електроннi навiть дешевi як правило нормальнi. Простий тест - мiряєш воду в киплячому чайнику, має бути 100 град. Я так градуював саморобного термодатчика з NTC термiстора.

Останній раз редагувалося Burner; 23:47.
Burner не на форумі   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Вкл.
Smilies are Вкл.
[IMG] code is Вкл.
HTML code is Викл.

Швидкий перехід


Поточний час: 02:39. Часовий пояс GMT +3.


Copyright ©2000 - 2024