Вінницький форум

Вінницький форум (https://forum.vn.ua//index.php)
-   Загальний (https://forum.vn.ua//forumdisplay.php?f=7)
-   -   Шануймо браття рідну мову... (https://forum.vn.ua//showthread.php?t=6366)

Vdovy 23-06-2006 15:46

і таке ще...



нам слово щире від бога дане,
пахке, як миро, як світ, жадане,
п’янке, як рута, живе, як збіжжя,
гірке, як скрута, як ранок, свіже.

у ріднім слові – козацька воля,
вогонь любові, зернина з поля,
шабелька гостра, відлуння співу,
в нім сили доста і доста гніву.

замало хисту про те сказати,
яку пречисту дала нам мати
пісенну мову просту й величну
і в ній основу для роду вічну.

назвати легше, о мово рідна,
останнє й перше, в чім ти неплідна:
попри окови, гоніння й скруту,
ти не зродила ні крихти бруду.

Midnight love 23-06-2006 21:10

Я уважаю свой родной язык.... Это конечно украинский язык... но я не предпочитаю им разговаривать... Я его Уважаю, но НЕ Люблю... вот так вот... :d

RedGreen 23-06-2006 21:12

ми повинні шанувати те,що у нас є,а не гнатись за іншими країнами,ми повинні розвивати нашу мову,адже це насправді одне із багатств нашої країни,і ми всетаки українці і живемо на україні,і не повинні цуратись нашої рідної мови...

Midnight love 23-06-2006 21:15

Цитата:

Повідомлення від RedGreen
ми повинні шанувати те,що у нас є,а не гнатись за іншими країнами,ми повинні розвивати нашу мову,адже це насправді одне із багатств нашої країни,і ми всетаки українці і живемо на україні,і не повинні цуратись нашої рідної мови...



я її не цураюсь, я прсто її не люблю! Цю, нашу, рЫдну мову... Русский международный язык как и английский... вот им и надо разговаривать... :d

Vdovy 23-06-2006 21:35

Цитата:

Повідомлення від Midnight love
я її не цураюсь, я прсто її не люблю! Цю, нашу, рЫдну мову... Русский международный язык как и английский... вот им и надо разговаривать... :d

:lol: Это русский-то - международный?
Да, это один из официальных языков ООН, но не более. Попробуйте заговорить по-русски с французом, норвежцем, китайцем, греком - в лучшем случае вам скажут, что не понимают русский, а обычно - просто скажут "Я не понимаю". А английский - всегда пожалуйста, практически любой поймет (кроме наших :( )

=Addiction= 24-06-2006 15:35

надзвичайно багато постів мені нагадують твір з української мови. стандартні фрази :"наша мова солов"їна", "як парость виноградної лози"...
але ж ви так пишете лише у цьому топі!
в інших ви пречудово розмовляєте російською.
виходячи з аудиторії і сказавши "до побачення" викладачу, ви тут же у коридорі кричите "прівєт!"
тоді навіщо розводити цю полеміку?
надбання, культура...
ви її бережете, ту культуру? (звертання не до всіх, майте на увазі :) )
розмовляйте, якою завгодно, аби вас розуміли. але не смітіть. інакше ця ж "мова солов"їна" перетвориться на діалект російської, і аж ніяк не найкращий.

WwaazZzaapP 24-06-2006 15:44

шануймо :yes:

D.A.R 24-06-2006 16:29

вільно можу розмовляти як українською, так ї по-русски, але зручніше по-рууки, так як це моя ріжна мова...
и считаю что нельзя заставлять кого-то говорить на том языке на котором хочеш ты. я по крайней мере никого из знакомых не заставляю говорить по-русски, если они всегда говорят по-украински...

=Addiction= 26-06-2006 18:18

Цитата:

Повідомлення від AndRey Wild Cat
Я у захавті... чудово сказано!

:uups: спасибі :uups:
просто крик душі :)

Essential 26-06-2006 18:22

разговариваю и на русском и на украинском достаточно чисто и хорошо.
более весго в языке ненавижу суржик. какая разница, на каком языке ты говоришь - родном или не родном, главное, чтобы это было красиво, чисто, не действовало на нервы и нормально воспринималось теми, к кому вы обращаетесь.


Поточний час: 07:46. Часовий пояс GMT +3.

Copyright ©2000 - 2024